trešdiena, 2016. gada 2. marts

Aizņemšanās un nabadzība

Latvietis par labu uzskata to, kuram pietiek citam dot, to, kurš neņem un neaizņemas ne zirgu, ne labību. Labs ir tas, kurš dod otram, bez kā pats nevarētu, tomēr zina arī, kas otram vajadzīgs. Lai nesanāk, ka došanai nav jēgas.

Aizņemšanās nav slikts līdzeklis, kad visi striķi trūkst, bet to nevajadzētu padarīt par paradumu. Teiksim, aizņemties naudu cigaretēm – visi saprot, ka tā nav pirmās nepieciešamības prece. Padomā, kāpēc aizņemies, un ko nozīmē šis akts – aizņemšanās. Varbūt tā ir vienkārša cilvēciska apmaiņa? Īpaši, ja esi aizdevējs - kādēļ neaizstāt šo apmaiņu ar cita veida saskarsmi? Teiksim, uzaicināt aizņēmēju iedzert tēju. Varbūt kļūsi cilvēcīgi bagātāks un turpmāk domāsi par naudu tikai tik daudz, cik nepieciešams.

Man nepatīk vārdi „nabadzība”, „trūkums”, „bankrots”. Es saprotu, ka bērni pateiks visu tiešos vārdos, bet es gribu trūkumu pārvērt tukšuma bagātībā. Zini, cik daudz domu var izdomāt, kad netraucē bailes kaut ko pazaudēt? Tu vari iepazīt cilvēkus. Tu vari iet viņiem klāt uz ielas un pajautāt – kas jums ir svarīgs, bagātam būt vai dzīvot brīvi? Padomā par to. Radošumam naudas nevajag, pietiek ar brītiņu laika un iztēles. Es neaicinu dzīvot neglītu dzīvi, kaut gan arī cilvēkā bez noteiktas dzīvesvietas ir atrodama sava daļiņa skaistuma.

Protams, Jūs varat paņemt pildspalvu un papīru, kalkulatoru, rēķinus un ienākumu deklarācijas un darīt to vecajā labajā veidā. Bet internets ir palīdzējis mazināt problēmu ar kredītu kalkulatoru ieviešanu. Šie kalkulatori ir tiešsaistes rīki, kas ir ātri un viegli izmantojami, un tos var izmantot, lai aprēķinātu dažādus aspektus, kas saistīti ar Jūsu kredītu. Jūs varat aprēķināt, cik lielu kredīta summu Jums ir tiesības saņemt. Jūs varat aprēķināt, cik ātri Jūs varat atmaksāt savu kredītu, palielinot savus ikmēneša maksājumus. Un Jūs pat varat aprēķināt, cik daudz Jums izmaksās sava esošā kredīta pārnešana uz citu aizdevēja iestādi.

Pirms izvēlēties savu kredītu, ir svarīgi izvērtēt savas personīgās finanses, kā arī pastāvīgi mainīgo tirgu, lai redzētu, vai Jūs varat ērti atļauties atmaksāt savu kredītu. Uzmanīga izvēle palīdzēs Jums izvairīties no dārgām kļūdām nākotnē.