trešdiena, 2016. gada 20. aprīlis

Kas ir pārkreditācija

Pārkreditācija nozīmē esošo kredītu pārformēt uz jauniem un labākiem nosacījumiem citā bankā vai kredītiestādē, vai veikt vairāku kredītu apvienošanu vienā. Dažreiz šāds risinājums ir vienīgā izeja, ja kredītu slogs paliek par lielu.

Dzīvē var rasties neparedzamas situācijas, piemēram kāda saslimšana, līdz ar to Darba nespēja (izrietoši mazāki ienākumi), algas samazinājums, vai vēl smagāk - darba zaudējums. Varbūt tas brīdis ir tieši tāds, ka šī pārkreditācija var izglābt esošo situāciju. Pārkreditējoties nosacījumi var būt dažādi - zemāka procentu likme, izdevīgāki atmaksas noteikumi, tev piemērotāks atmaksas grafiks, tā saucamais anutārais grafiks (konstanti katru mēnesi viena konkrēta summa), vai tieši pretēji - elastīgais grafiks, pagarināts atmaksas termiņš, kredītus apvienojot vienā - zemāks ikmēneša kopsummas maksājums, kredīta brīvdienas.

Kredīta brīvdienas var būt laba izeja, ja finansiālas problēmas nav ilglaicīgas, piemēram darba maiņa. Pozitīvs ieguvums pārkreditējoties noteikti ir viens ikmēneša maksājums, nav vairs jāpatur galvā vairāki maksājumi. Pārkreditēties nozīmē dzēst esošo kredītu un noformēt jaunu citā bankā vai kredītiestādē. Lai pieņemtu galīgo lēmumu, vai šī pārkreditācija tiešām tev ir izdevīga, vajadzētu veikt esošā un jaunā kredīta nosacījumu izmaksu salīdzināšanu nākotnes griezienā. Papildus jārēķinās, ja pārkreditēsi hipotekāro kredītu tev būs vienreizējas izmaksas, jo tu kredītu ņemsi no jauna. Tātad - Zemesgrāmata, notāra un komisijas izdevumi, valsts nodeva, bankas komisijas maksa par kredīta izsniegšanu. Pastāv varbūtība, ka būs nepieciešams jauns īpašuma novērtējums un apdrošināšana.

Hipotēkas pārkreditēšanās process aizņem apmēram mēnesi. Pirms pieņem lēmumu par pārkreditēšanos, kārtīgi noskaidro par visām komisijas maksām, lai tevi nesagaida nepatīkami pārsteigumi!