svētdiena, 2016. gada 7. augusts

Ātrais kredīts vai patēriņa kredīts?

Izvēloties kredīta veidu, ļoti svarīgi ir saprast priekš kam paņemtais kredīts būs nepieciešams. Ja kredīts nepieciešams priekš sīku maksājumu vai parādu atmaksai, tad pats labākais variants šajā ziņā būs ātrais kredīts, tomēr ja summa pārsniedz 1000 Eiro un naudu vajag diezgan steidzīgi, tad labākais variants šajā ziņā būs patēriņa kredīts. Katram kredītam ir savi plusi un mīnusi, tos mēs zemāk arī uzzināsim!

Ja runā par ātrajiem kredītiem, tad Jums jārēķinās, ka maksimālā summa, ko var aizņemties, parasti nepārsniedz 500-700 Eiro, atkarībā no kredītiestādes kompānijas, taču ir daži izņēmumi, kuri piedāvā aizņemties līdz pat 2000 Eiro, taču atcerieties, ka lielākajai daļai ātro kredītu ir jāatmaksā 30 dienu laikā.

Ātrais kredīts noderēs tad, kad Jums ir neplānoti sanācis pārtērēties vai negaidīt piemeklējusi kāda ķibele, kuras dēļ nākas izmest papildu naudu. Ātrie kredīti ir domāti ātriem risinājumiem un neparedzētiem gadījumiem. Ņemot, vērā ka ātro kredītu kompānijas paliek aizvien populārākas – tās arī piedāvā aizvien labākus nosacījumus. Tieši šī iemesla dēļ, aizvien vairāk cilvēki izvēlas paņemt vairākus ātro kredītus, no dažādām kredītkompānijām, nevis paņemt vienu lielu, ņemot ātro kredītu pirmo reizi līdz noteiktai summai, Jums ir jāatmaksā tieši tik, cik esat aizņēmies. Īsāk sakot – ātrie kredīti ir paredzēti gadījumos, ja nauda ir nepieciešama tūlīt un tagad. Aizpildot anketu internetā, Jūs naudu varat saņemt līdz par 30 minūtēm, pietam neizejot no mājām.

Taču ar patēriņa kredītu ir nedaudz sarežģītāk. Šis kredīta veids ir iecienīts visiem tiem, kas vēlas īsteno savas vēlmes, nopirkt dārgākas lietas vai vienkārši doties ceļojumā, taču šis nav ātrais kredīts un pirmo reizi to ņemot, tas nebūs „bez maksas”. Ja ātro kredītu kompānijā pirmo reizi ņemot nelielu naudas summu, Jums ir jāatdod tieši tik, cik aizņēmies, tad patēriņa kredītā šādu akciju nav un visticamāk nebūs. Tas skaidrojams ar pavisam vienkāršu lietu – šis kredīts ir domāts savu vajadzību apmierināšanai, taču summas ir daudz lielākas, nekā tas būtu ātro kredītu kompānijās. Daudzi cilvēki izvēlas ņemt patēriņa kredītu, lai izremontētu savu dzīvokli vai māju, kā arī iegādāties jaunu sadzīves tehniku. Taču pats lielākais pluss, ņemot patēriņa kredītu – Tu to vari paņemt uz vairākiem gadiem un izvēlēties sev tīkamāko maksājuma termiņu pēc savām iespējām. Papildus tam, patēriņa kredīts ir slavens ar to, ka ņemot šo kredītu, nav nepieciešama ķīla, kā tas sākumā varētu likties, nav nepieciešams arī galvotājs, taču pirms konkrētā kredīta piešķiršanas, banka ļoti rūpīgi izpētīs Jūsu kredītvēsturi, kā arī noteikts, vai būsiet spējīgs katru atmaksāt kredīta ikmēneša maksājumu. Patēriņa kredītu parasti var saņemt līdz 60 minūtēm, kopš brīža, kad tiek apstiprināts, ka būsiet spējīgs atmaksāt paņemto naudas summu.