ceturtdiena, 2016. gada 1. septembris

Cik maksā vēja ģenerators?

Pieņemot, ka mēs iztērējam 8000 EUR samērā kvalitatīvam vēja ģeneratoram, mums paliek vel nedaudz izdevumi par akumulatoru vai diviem, jo ieteicams ir uzstādīt divus akumulatorus. Tie ir parastie automašīnu akumulatori ar 24V, atceroties to, ka ieteicams ir iegādāties kvalitatīvus akumulatorus ar vismaz 100 mAh. Vēja ģeneratoram komplektā būtu jānāk līdzi lādētājam un vadības pultij, ja tos piedāvājumā neredzi, tad meklē izdevīgāku piedāvājumu, jo vēlāk iegādāties pulti būs daudz sarežģītāk, jo būs nepieciešama tieši tava vēja ģeneratora vadības pults. Pārveidotājs priekš tava vēja ģeneratora maksās apmēram 200 EUR, cena var būt arī nedaudz mazāka, ja tu to pasūti internetā. Taču ar pirkumiem internetā ir jābūt uzmanīgiem un kārtīgi jāizlasa apraksts par preci, ko velies pasūtīt. Pārveidotājs pārveidos tava vēja ģeneratora saražoto enerģiju no 24v uz saimniecībā izmantojamo 230 v spriegumu. Ja saimniecībā izmantojam tikai 230 v, tad kāpēc ir nepieciešami vismaz 12 000 w, lai pilnībā nodrošinātu sevi ar alternatīvo enerģiju?

Ņemot vērā tavas saimniecībā izmantojamās elektriskās ierīces piemēram siltā ūdens boilers, kas patērē 1200 vatus, veļasmašīna 1800, ledusskapis 1600, televizors 600, kompjūters 1400 un fēns, matu taisnotājs, matu mašīnīte kā arī citi sadzīves elektroniskie instrumenti patērē no 400 w līdz pat elektriskajiem zāģiem un dažādām urbjmašīnām, kas patērē 2000 w vai vairāk.

Kopā to visu saskaitot sanāk paprāvs skaitlis un šādu elektrības jaudas patēriņu var pilnībā nodrošināt tikai jaudīgi vēja ģeneratori, kas parasti maksā ap 20 tūkstošiem EUR un pie Latvijas klimata un samērā mazā vēja ātruma tik ātri vien neatmaksājas. Tomēr neskatoties uz to daudziem cilvēkiem ir vēlme tiekties pēc neatkarības un alternatīvās enerģijas meklējumos vēja ģenerators šķiet viens no labākajiem risinājumiem, tāpēc šie ģeneratori Latvijā iegūst arvien lielāku popularitāti un neskatoties uz to, ka hesā saražotā elektrība vienmēr būs stabila un nekad nepietrūks jaudas, lai izmantotu sadzīves iekārtas, vēja ģeneratori ir labs veids kā izmantot papildus alternatīvo enerģiju un samazināt elektrības patēriņu un kopā ar to arī elektroenerģijas rēķinu.