svētdiena, 2016. gada 4. decembris

Kur glabāt naudu

Kur glabāt naudu? Tas ir diezgan svarīgs jautājums. Par to cilvēki var ilgi strīdēties, jo viedokļi var atšķirties. Ir dažādi veidi un iespējas kur naudu glabāt un ko ar to darīt. Ja esat izveidojuši iekrājumus un šis jautājums ir kļuvis aktuāls, jums ir jāveic neliela izpēte, lai iegūtu savu priekšstatu par iespējām un riskiem.

Lūk arī varianti, kur naudu glabāt:

  • Bankā.
  • “Zeķē.”
  • Investīcijās.

Ja esat izveidojuši iekrājumus varat doties uz banku un atvērt kontu kurā šo naudu glabāt. Bankas piedāvā dažādus variantus kā varat šo naudu glabāt. Varat to uzlikt uz konta un tā vienkārši tur stāvēs un gaidīs kad to iztērēsiet. To varat ielikt krājkontā. Varat likt naudai strādāt jūsu labā. Bankas piedāvā iespēju glabāt naudu attiecīgajā banka un saņemt par to naudu. Dažādas bankas piedāvā dažādas procentu likmes par šiem noguldījumiem. Izvēloties pareizo un noguldot gana lielu summu jūs varat pelnīt ar savu naudu neko nedarot.

Otrs, populārākais, naudas glabāšanas veids ir tā sauktajā zeķē. Glabāt naudu pie sevis. Ņemot vērā, ka nevaram paredzēt kas notiks rīt, daudzi cilvēki izvēlas glabāt naudu mājās, jo neuzticas bankām. Šādā veidā jūs vienmēr zināt kur ir jūsu nauda. Šis variants gan ir ļoti riskants. Jebkurā brīdī var notikt kāda nelaime un nauda var aiziet postā, tā var tikt nozagta. Šādi glabājot naudu ir vēl kāds faktors, tas var likties smieklīgi, bet tā notiek, cilvēki mēdz to noslēpt un nevar vairs atrast.

Investīcijas jau ir nopietnāks veids kā likt naudai strādāt jūsu labā. Līdzīgi kā bankā arī šeit jūsu nauda tiek laista darbā un jūs saņemat atlīdzību. Šis variants ir daudz riskantāks par banku veidu, jo jūs investējat kādā konkrētā uzņēmumā vai projektā un, ja tas ir neveiksmīgs, varat zaudēt savu naudu. Tomēr kā iespēja šī ir ļoti vilinoša un pozitīva.

Izvēle ir jūsu rokās. Ar savu naudu varat rīkoties pēc saviem ieskatiem, bet esiet atbildīgi. Pazaudēt iekrāto būs ļoti, ļoti nepatīkami.