otrdiena, 2017. gada 10. janvāris

Budžeta izveide nenozīmē, ka esat nabadzīgs!

Daudz cilvēku nespēj saprast, kāpēc budžets ir nepieciešams. Var likties, ka budžeta izveidošana nozīmē to, ka Jums nav pietiekami daudz naudas, vai Jūs esat pieļāvuši finanšu kļūdas. Patiesībā, tas nozīmē to, ka Jūs esat izdarījuši pareizo izvēli. Tagadnei un nākotnei.

Tātad budžeta ievērošana ir labākā lieta, ko darīt. Mums visiem vajadzētu tam piekrist. Bet kāpēc Jums vajadzētu to pārāk nesarežģīt? Ja Jūs neietversiet arī patīkamas lietas Jūsu budžetā, tas nekalpos Jums pārāk ilgi. Bez atpūtas un aizrautības mūsu dzīvē mēs sāksim alkt kaut ko darīt vai kaut ko pirkt vai kaut kur iet, un tas parasti ietver naudas tērēšanu, kuras mums nav. Kāds Jūs uzaicinās uz vakariņām, vai Jums tiešām liekas, ka Jūs esat pelnījuši brīvdienas, vai arī, ka jauns TV ir tieši tas, kas Jums ir nepieciešams tieši tagad. Jūs novērtējat to, cik daudz darba esat ieguldījuši un Jūs pierunājat sevi tērēt šo naudu, jo Jūs esat to pelnījuši.

Tās arī ir budžeta beigas. Jūs esat iekrituši tieši tajā pašā slazdā, no kura vēlējāties tikt ārā, kad sākāt savu budžetu. Tad Jūs pārņem vainas izjūta un Jūs vienkārši pārstājat censties.

Neļaujiet tam notikt ar Jums. Ietveriet nedaudz naudas izklaidēm savā budžetā, lai atvieglotu šo procesu. Pat ja Jums ir jāsamazina tēriņi citā kategorijā, Jums ir nepieciešama nauda izklaidēm. Tas lieliski kalpos Jums un Jūsu ģimenei. Un nejūtieties vainīgi par to, jo Jūs esat pelnījuši dažas papildus lietas savā dzīvē, tikai ieplānojiet tās laicīgi.

Jūs būsiet priecīgi, ka Jūs to izdarījāt, kad pienāks mēneša beigas un Jūs būsiet ievērojuši savu budžetu. Tikai atgādiniet sev, ka situācija kļūs labāka, kad vecie parādi tiks atmaksāti un Jūs varēsiet sākt novērtēt papildus naudu, ko esat ietaupījuši.