svētdiena, 2017. gada 9. aprīlis

Budžeta plānošanas uzsākšana

Budžeta plānošana ir viegla, ja Jums ir pamata soļi, ko ievērot. Ar dažām vienkāršām darbībām, Jūs ļoti ātri izveidot darboties spējīgu budžetu. Izpildiet šos soļus, lai izveidotu budžetu:

Pavaicājiet sev, ko Jūs vēlaties paveikt, izveidojot budžetu. Varbūt Jūs vēlaties iekrāt naudu par pirmo iemaksu par māju. Varbūt Jūs esat noguruši maksāt lielu daļu no Jūsu algas par kredītkartes rēķiniem un vēlaties atbrīvoties no tiem. Vai, varbūt Jums ir problēmas ar visu savu rēķinu apmaksu laikā, un Jūs vēlaties mainīt to uz labo pusi. Budžets ir nekas vairāk, kā plāns par to, kā Jūs vēlaties tērēt savu naudu. Tātad, nolemjot, kas ir svarīgi, noteiks, uz ko Jūsu budžets būs vērsts. Paņemiet papīra lapu un zīmuli un pierakstiet vienā, pozitīvā teikumu, ko Jūs visvairāk vēlaties sasniegt ar savu budžetu.

Uz tās pašas papīra lapas, kur Jūs uzrakstījāt Jūsu budžeta mērķi, uzskaitiet, cik daudz naudas Jūs saņemat mēnesī.

Tagad, uzskaitiet savus izdevumus: Hipotēka / īre, komunālie pakalpojumi, automašīnas maksājums, apdrošināšana, pārtikas preces, degviela, kredītkartes rēķini, utt. Netērējiet savu laiku, raizējoties par ideāla finanšu plāna izveidi - neviens Jūsu darbu nevērtēs. Jūsu pirmais mērķis būtu iegūt aptuveni precīzu tāmi.

Veiciet nelielu analīzi. Pastāv iespēja, ka Jūs esat ievērojuši trīs pirmos soļus, Jums būs nedaudz pāri palikuši līdzekļi, atskaitot savus izdevumus no ienākumiem. Ja budžeta atlikums ir negatīvs, tas nozīmē, ka Jūs esat pārtērējuši savus līdzekļus vai arī Jums ir daudz mazu izdevumu, ko Jūs nenovērtējat katru dienu, kas ātri pieaug. Divi eiro par kafiju no rīta, žurnāli, laimīgās stundas, 500 kanālus savā televīzijā (10 no tiem, ko Jūs skatāties regulāri), viss to veicina.

Jūs pieredzēsiet milzīgu atvieglojuma sajūtu un lepnumu pēc tam, kad būsiet izveidojuši savu budžetu un beidzot ieguvuši kontroli pār savām finansēm. Neesiet tāpat kā lielākā daļa cilvēku, kam nav ne jausmas, kur tiek tērēta viņu nauda. Tas nav svarīgi, ja Jūsu budžets ir negatīvs, jo Jums ir spēja mainīt šo situāciju. Šie padomi par budžetu palīdzēs Jums, ja Jūs rīkosieties - lai izmantojiet tos jau tagad!