trešdiena, 2017. gada 14. jūnijs

Maestro bankas kartes

Maestro ir bankas karšu tips, ko apkalpo MasterCard un izsniedz liela daļa Latvijas banku - SEB, Citadele, Rietumu Banka, Norvik, Danske Banka, Nordea, kā arī Trasta Komercbanka un Reģionālā investīciju banka. Maestro galvenokārt ir debetkartes, taču vairākas bankas tās izsniedz arī ar kredīta iespēju. Maestro ir pasaulē plaši pārstāvēts bankas karšu veids, un to pieņem lielākajā daļā pasaules valstu. Tās Visa ekvivalents ir Electron, jo abām vajadzīga līdzīga autorizācijas sistēma. To pieņem aptuveni piecpadsmit miljonos veikalu visā pasaulē.

Maestro un pirkumi internetā


Viens no galvenajiem Maestro kartes trūkumiem ir tāds, ka šīs kartes netiek pieņemtas norēķinu servisā PayPal. Lai gan Maestro ir pie pieņemtajiem kredītkaršu veidiem PayPal mājaslapā, pieslēgt Maestro karti PayPal var tikai tad, ja tā ir kredītkarte. Debetkartes PayPal pieņem tikai tad, ja tām virsū ir MasterCard vai VISA logo (der arī VISA Electron), un izņemt naudu no PayPal iespējams tikai ar VISA karti.


Maestro Latvijā


  • SEB - piedāvā Maestro debetkartes, tajā skaitā Maestro Juniora karti, kuru varēs izmantot jūsu bērni. SEB nepiedāvā šī veida kredītkartes, taču SEB Maestro kartēm pieejams overdrafts, tāpēc pieejami līdzekļi arī neparedzētās situācijās;
  • Citadele - piedāvā Maestro kartes - klasiskās, jauniešu un pensionāru. Tās visas ir piesaistītas ikmēneša algai; būtībā Citadeles kartes ir diezgan agresīvi tendētas, pieprasot iztērēto summu, kas var būt 100% no ikmēneša ienākumiem, atgriezt uzreiz nākamajā mēnesī;
  • Danske Banka - pieejama Maestro karte ar iespēju saņemt overdraftu;
  • Norvik - Norvik piedāvā Maestro debetkarti ar mazu kartes saņemšanas maksu;
  • Nordea - arī Nordea piedāvā parastu Maestro debetkarti, taču tai iespējams uzdrukāt unikālu zīmējumu;
  • Rietumu Banka - Rietumu Banka piedāvā Maestro debetkarti ar overdraftu, tātad arī dziļā nelaikā būs iespējams tikt pie paša nepieciešamākā.