pirmdiena, 2018. gada 3. septembris

Bērns un finanšu līdzekļi

Bērns, kurš zina, kas ir nauda un kā ar to darboties, būs spējīgs vadīt un plānot savas finanses gluži tāpat kā pieaudzis cilvēks.

Palīdziet bērniem rīkoties ar naudu un saprast tās vērtību

Palīdziet saviem bērniem rīkoties ar naudu un saprast tās vērtību
 • iedrošiniet savas atvases veidot uzkrājumus - atveriet viņiem bankas vai uzkrājuma kontu un palīdziet sakrāt naudu tam, ko viņi patiešām ļoti vēlas, tā vietā, lai vienkārši uzreiz nopirktu viņiem šo preci;
 • palīdziet viņiem izprast dažādus naudas jautājumus un atšķirību starp vajadzībām un vēlmēm;
 • iedrošiniet bērnus strādāt. Jums nevajadzētu apmaksāt sīkus mājas darbus, taču, ja bērns vēlas papildus kabatas naudu, atrodiet kādu speciālu darbu, kuru viņš Jūsu labā var veikt. Noteiktā vecumā iedrošiniet bērnu strādāt kādu darbu ar nepilnu slodzi, piemēram, avīžu un žurnālu piegādē vai brīvdienās piestrādāt vietējā veikalā;
 • iedrošiniet savus bērnus pretoties vienaudžu spiedienam. Viņiem nav jānēsā jaunākās dizaineru drēbes tikai tāpēc, ka visi citi tādas nēsā. Mēģiniet izprast savus bērnus šādās situācijās un dot noderīgus padomus.

Dzīves stila maiņa

Ģimenes veidošana ir jauna dzīves posma sākums, kas rada papildus izdevumus un ir jāpieņem svarīgi lēmumi, piemēram:
 1. auklītes algošana vai aiziešana no darba. Šis ir galvenais lēmums, kas jāpieņem topošajiem vecākiem. Taču ne visi vecāki var atļauties aiziet no darba, lai pilnībā nodotos bērna audzināšanai. Tādēļ, plānojot bērnu, apsveriet, vai Jums ir iespēja strādāt brīvā darba režīmā, vai Jūs varat atļauties algot bērnu auklīti, kura pieskata bērnu, vai arī Jūs varēsiet atrast laiku, lai aizvestu bērnu uz bērnudārzu vai skolu. Šī lēmuma sekas jebkurā gadījumā atspoguļosies papildus izdevumos.
 2. dzīves apstākļi. Veidojot ģimeni, iespējams, jums nāksies pārcelties uz lielāku mājokli vai arī pārcelties dzīvot tuvāk izdevīgākām bērna aprūpes iespējām.
 3. brīvdienas. Atcerieties, ka tagad Jūsu ģimenē būs par vienu atpūsties gribētāju vairāk, līdz ar to kopīgai atpūtai ar ģimeni atvēlētais līdzekļu apjoms būs jāpalielina.
 4. kabatas nauda. Jums būs jārēķinās ar regulāru kabatas naudas došanu bērniem.
 5. transports. Iespējams, jums būs jāiegādājas lielāka ģimenes automašīna.

piektdiena, 2018. gada 3. augusts

Par aizņemšanās iespējām

Ja Jums ir vajadzīgs kredīts un esat drošs par tā atmaksu, kredīts pret ķīlu var palīdzēt īstajā brīdī!

Kuri ātrie kredīti saņemami ar negatīvu kredītvēsturi?

Diemžēl, neviena kredītkompānija Latvijā neizsniedz ātros kredītus klientiem ar negatīvu kredītvēsturi. Noteikumos minētais aizliegums saņemt kredītus klientiem ar negatīvu kredītvēsturi ir spēkā. Tomēr tad, kad negatīvais kredīts tiek atmaksāts un Jūsu kredītvēsture, var uzskatīt, ka uzlabojas un kompāniju uzticība atjaunojas, nelielus aizdevumus varēsiet saņemt.

Kāpēc?


 • Izdevīgi – pirmais kredīts bez maksas!
 • Ātri - saņemiet naudu laikā.
 • Ērti – plašas iespējas kredīta atgriešanā un termiņa pagarināšanā

Viens, divi un trīs!

Latvijas kredītkartes, kad vajag kaut kur uzskaitīt kredītu:


 1. Debetkartes - VISA, Maestro
 2. Jauniešu kartes - VISA kartes, VISA Classic
 3. Klasiskās kredītkartes - VISA Classic, MasterCard
 4. Kredītkarte pirkumiem internetā - VISA
 5. Prestižās kredītkartes - VISA Gold, MasterCard
 6. Ekskluzīvās kredītkartes - VISA Platinum, American Express

Ātrie kredīti bez ķīlas piedāvā visdažādākās summas, atkarībā no Jūsu vēlmēm un iespējām atmaksāt. Līdz ar to vairs nav jāuztraucas, ka pēkšņi pietrūks naudas un būs jāmeklē, kur aizņemties. Saprātīgi paņemti ātrie kredīti var tikai palīdzēt atrisināt situācijas – apmaksāt ikdienas tēriņus vai rēķinu, nopirkt kādu preci vai iztērēt citiem mērķiem.

Ātrie kredīti bez ķīlas piedāvā dažādas priekšrocības salīdzinājumā ar banku aizdevumiem. Jau minētie dažādie kredītu lielumi ir viens no plusiem, jo kurš gan vēlētos veltīt veselu dienu, lai aizņemtos 200 EUR. Ātrie kredīti bez ķīlas ir saņemami ļoti ātri – pat 15 minūšu laikā, ja esat jau aizdevēja mājas lapā reģistrēts lietotājs. Tāpat ērta ir kredīta noformēšana internetā, kas ļauj to izdarīt esot mājās, darbā vai jebkur citur. Ātrie kredīti bez ķīlas saņemami nosūtot aizdevuma pieteikumu internetā, ar sms vai piezvanot pa telefonu.

Šis aizdevums ir izdevīgs tiem, kam steidzami nepieciešama paliela naudas summa, jo tas ir ērtāk nekā citās finanšu institūcijās vai līzinga kompānijās.

Ir vērts sev uzdot jautājumu – vai man izvēlēties patēriņa kredītus, kredītlīnijas, overdraftus vai ātros kredītus internetā?

pirmdiena, 2018. gada 9. jūlijs

Aizdevums internetā ar kredīlimitu

Aizdevums internetā būs drošs, ja izvēlēsieties lielāko kompāniju. Daudzu klientu uzticība un pieredze sadarbībā ar kredītiestādi liecina par tās slavu un stabilitāti.

Aizdevums internetā ir izdevīgs. Piemēram, tā ir iespēja pirmajā reizē aizņemties bez maksas. Tas nozīmē, ka kredītiestāde ir pietiekami stabila un var atļauties nenopelnīt jau no pirmā klienta aizņēmuma. Tapāt tikai aizdevums internetā piedāvā par maksu pagarināt kredīta atmaksas termiņu.

Jaunie aizdevumi internetā ir ar kredīlimita iespēju!

Latvijas kredītkartes, lai ieskaitītu kredītu:


 1. Debetkartes - VISA, Maestro
 2. Jauniešu kartes - VISA kartes, VISA Classic
 3. Klasiskās kredītkartes - VISA Classic, MasterCard Mass
 4. Kredītkarte pirkumiem internetā - VISA
 5. Prestižās kredītkartes - VISA Gold, MasterCard Gold
 6. Ekskluzīvās kredītkartes - VISA Platinum, American Express

Kurš var saņemt kredīta limitu?


Kredītkarti ar kredīta limitu var saņemt ikviens – gan esošs, gan jauns klients, un nav obligāta bankas konti. Ja Jums jau ir kredītkarte (bez kredīta limita) – var piešķirt limitu Jūsu esošai kartei. Ja Jums pagaidām kredītkartes nav – izvēlies piemērotāko kredītkarti ar sev vēlamo kredīta limitu!

Ātrais kredīts internetā ir ērts pakalpojums, kas ļauj aizņemties naudu piešķirtā limita ietvaros Jums izdevīgā laikā un vietā. Kredīts internetā dod drošības sajūtu un zināmu komfortu tad, kad Jūsu kontā pietrūkst naudas, lai norēķinātos par iecerēto pirkumu vai izņemtu skaidru naudu bankas automātā.
Salīdzināšanas portālā izpētiet dažādu firmu piedāvājumus un izvēlieties sev labāko aizdevumu. Reģistrējieties firmas mājas lapā, aktivizējiet savu kontu un nosūtiet kredīta pieteikumu ar izvēlēto summu un atmaksas termiņu. Apmēram 10 – 15 minūšu laikā Jūs saņemsiet atbildi ar sms vai savā e pastā. Ja Jūsu kredīta pieteikums ir apstiprināts, naudu uzreiz ieskaitīs Jūsu bankas kontā!

ceturtdiena, 2018. gada 14. jūnijs

Populārs aizdevums pret auto ķīlu

Populārs aizdevums pret auto ķīlu ir pieejams gan pie īstermiņa aizdevējiem, gan arī pie ilgtermiņa kredītu devējiem. Aizdevumu pret auto ķīlu ir iespējams saņemt ātri un vienkārši. Pirms izvēlies kādu konkrētu kredītu devēju, padomā par to vai tiešām vēlies ieķīlāt savu auto. Ja izvēli esi izdarījis, tad atliek tikai meklēt kreditoru ar visizdevīgākajiem aizdevuma nosacījumiem. Svarīgi ir pievērst uzmanību tam vai kreditors pieprasa KASKO apdrošināšanu, jeb der tikai OCTA. Kasko ir krietni vien dārgāka apdrošināšana, tāpēc izvēloties populāru aizdevumu bez ķīlas ir svarīgi tam pievērst uzmanību. Populārākie aizdevumi pret auto ķīlu palīdzēs Tev tikt pie nepieciešamajiem finanšu līdzekļiem situācijās, kad citi kredītu devēji nebūs gatavi palīdzēt. Ja arī tev ir automašīna, kas ir jaunāka par 2000 gadu, tad visdrīzāk Tev ir lielas iespējas tikt pie papildus aizdevuma no nebanku kredītu kompānijām.

Vienkārši piedāvājumsGalvenais nosacījums ir tas, ka Jums ir tīra kredītu vēsture un oficiāli ikmēneša ienākumi, kas dod nodrošinājumu kredītu kompānijai un garantē to, ka Jūs būsiet spējīgs atmaksāt aizdevumu. Kredītam pret auto ķīlu var pieteikties jebkurš finansiāli aktīvs iedzīvotājs, kas saņem regulārus ikmēneša ienākumus. Aizņemoties līdz 15 tūkstošiem ir iespēja nokārtot līzingu vienas stundas laikā. Tiem kredītu ņēmējiem, kas vēlās aizņemties vairāk naudu, ir iespēja pieteikties kādam no populārākajiem kredītiem pret auto ķīlu klātienē.

Svarīgi zināt to, ka lielāka pirmā iemaksa nozīmē to, ka Jūs pārmaksāsiet mazāk ilgtermiņā! Aizņemies atbildīgi! Jāatgādina, ka ir nebanku aizdevēji, kuri neprasa tādu pirmo iemaksu, bet der atcerēties par lielākiem procentiem, ko nāksies samaksāt kopējā līzinga laikā. Tas viss ir ļoti vienkārši - jo lielāks līzinga atmaksas termiņš, jo vairāk samaksāsiet procentos.

pirmdiena, 2018. gada 30. aprīlis

5 eiro

Piecu eiro banknoti lieto eirozonā, tās pirmās sērijas pirmo reizi apgrozībā izlaistas 2002.gadā. 5 eiro banknoti izdod gan Eiropas Centrālā banka, gan katra Eirozonas valsts centrālā banka. 5 eiro banknote tika uzlabota un jaunais banknotes variants apgrozījumā laists 2013.gada maija sākumā. Eiro banknošu dizaina autors ir Austrijas Nacionālās bankas dizaineris Roberts Kalina, kurš 1996. gadā uzvarēja eiro banknošu dizainu konkursā ar savu pārliecinoši ideju “Laikmeti un arhitektūras stili Eiropā”. Lai banknotes būtu izturīgākas un ilgāk kalpotu, tās papīrs tiek ražots no kokvilnas un ir stingrs. No 28 Eiropas savienības dalībvalstīm, 19 dalībvalstis kā vienīgo maksāšanas līdzekli savā valstī atzinušas eiro. Izmantojot šo vienoto valūtu, visās valstīs eiro ir izstrādāts ar vienotu dizainu. Atšķirībā no monētām, kuras visās eirozonas valstīs nav identiskas, banknotes averss (banknotes ģerboņa puse) visām valstīm vienāds, taču banknotes reverss (banknotes aizmugure) katrai eirozonas valstij ir atšķirīgs. Katrai banknotei, arī 5 eiro ir gan savi izmēri, gan krāsa. Piecu eiro banknotes dizainā atspoguļots antīkais stils, tā ir pelēkā krāsā un tās izmēri ir 120 x 62 mm. Kā visās banknotēs, arī 5 eiro banknotēs iestrādāti vairāki labi salasāmi pretviltošanas elementi, līdz ar to tās viegli atšķirt no viltojumiem. Pateicoties tam, ka šie pretviltošanas elementi ir katram lietotājam viegli nolasāmi un saskatāmi, tas attur no viltojumu izgatavošanas.

piektdiena, 2017. gada 29. septembris

Maestro vēsture

Maestro tika uzsākta 1992. gadā kā Eiropas alternatīva slavenajai MasterCard. Maestro karte atšķiras no MasterCard kredītkartēm ar to, ka tā piesaistība bankas kontam; tāpat Maestro tiek izsniegtas arī priekšapmaksātu karšu veidā. Pašlaik pasaulē ir izsniegti vairāk nekā 650 miljoni karšu, tā tiek pieņemta vairāk nekā 100 pasaules valstīs un vairāk nekā desmit miljonos iepirkšanās vietu visā pasaulē. Citās valstīs darbojas arī Maestro PayPass, kas ļauj ar Maestro karti norēķināties, vienkārši piespiežot to pie īpaša automāta. Maestro ir viena no drošākajām un ērtākajām kredītkartēm, kas pašlaik pieejamas tirgū.Citas bankas, piemēram, Swedbank nepiedāvā Maestro, jo šai kartei tomēr ir maz atšķirību no MasterCard, ar izņēmumu, ka pēdējā tomēr ir populārāka visā Eiropā. No otras puses, lai gan Swedbank vairs izsniedz VISA Classic kartes tikai ASV dolāru valūtā, aizbidinoties, ka Visa un MasterCard pilnīgi neatšķiras, tā tomēr nav, jo Visa ļauj izņemt līdzekļus no norēķinu sistēmas PayPal.

svētdiena, 2017. gada 2. jūlijs

Maksājumu karšu priekšrocības

Maksājumu kartes ir ienākušas mūsu dzīvēs uz palikšanu. Kredītkartes pieņem praktiski visur - uz kuģa, bāros, veikalos, friziersalonos, slimnīcā un citviet. Saistībā ar kredītkaršu termināla apkalpošana izmaksu kritumu pēc pārejas uz eiro arī mazajos veikalos vairs netiek pieprasīts veikt pirkumu x naudiņu vērtībā, lai varētu norēķināties ar karti. Pastāv gan acīmredzamas, gan mazāk uzkrītošas maksājumu karšu priekšrocības, kuras apspriedīsim šajā rakstā.

Maksājumu karšu priekšrocības • Drošība - ja pazudīs maks, kas pilns ar naudu, naudu vairs neatgūsim. Savukārt ja pazūd maksājumu karte, to var nobloķēt, vienkārši piezvanot uz banku - turklāt arī ja kāds, kas neesat jūs, būs norēķinājies par pakalpojumiem ar karti (gadījumā ja nav iesaistīta transakcija, kurā izmantots PIN kods), banka jums atgriezīs līdzekļus, kad būsit uzrakstījis iesniegumu par līdzekļu zudumu.
 • Bonusi - maksājumu karšu lietotājiem aizvien piedāvā dažādus bonusus - atlaides kino biļetēm, atlaides dažādos restorānos, īpašu punktu, kurus var apmainīt pret precēm un pakalpojumiem, krāšana, utt. Protams, pastāv dažādi bonusi arī tiem, kas izmanto skaidru naudu (klienta kartes), taču aizvien biežāk bankas, sadarbojoties ar pakalpojumu sniedzējiem, cenšas padarīt savas kartes iekārojamākas potenciālajiem klientiem, piedāvājot dažnedažādas atlaides.
 • Ērtums - maksājumu kartes izmantot ir ērti (nav jāskaita monētas un banknotes) un praktiski, jo lielākajai daļai norēķinu maksājumu karti izmantot ir arī ātrāk, nekā maksāt skaidrā naudā. Tāpat maksājumu kartes aizņem salīdzinoši maz vietas, turklāt tās ir ērti pasūtīt un apmainīt. Par karšu ērtumu liecina fakts, ka vidējā skaidras naudas summa, ko nēsā līdzi vidusmēra Latvietis, ir ap 10 eiro - pārējam ir viegli piekļūt bankomātā vai veicot kādu pirkumu.

No otras puses, lai gan maksājumu kartēm tiešām ir daudz priekšrocību, nevajag aizmirst, ka tās ir pakļautas cita veida riskiem nekā nauda. Piemēram, ļoti izplatīta visā pasaulē ir kredītkaršu datu zādzība, un, kas trakākais - tā var notikt arī virtuāli. Katru gadu šādi nozudušo līdzekļu daudzums aug, taču aug arī ar maksājumu karšu starpniecību apgrozītā naudas summa, tādēļ tas ir tikai likumsakarīgi. Vienkārši jāatceras, ka, lai gan maksājumu kartes kopumā ir drošākas, arī pret tām nevajag izturēties vieglprātīgi - mazākais, ko var darīt, ir vismaz nerakstīt PIN kodu kartei virsū.